Vítejte ve městě Loket

Otevírací doba

Po - Ne 9:00 - 13:00 > ~ 13:30 - 16:30

Infocentrum města
Loket

Kde nás najdete

Zámecká 69, Loket
Ukázat na mapě

Město Loket

Srdce Karlovarského kraje, které je úzce spjato nejen s historií, ale i s přírodou zdejšího regionu. Proč srdce? Město Loket se nachází přesně uprostřed regionu Karlovarska, je jeho historickým klenotem, a to nejen díky hradu, který město střeží ze skalního ostrohu.

Řeka Ohře, která hrad a město obtéká, připomíná ohnutou paži a dala tak vzniknout samotnému názvu města - Loket. Každé léto zamíří do vodáckého tábořiště Loket milovníci vody a navštíví dominantu města. Hrad je románsko-gotickou pevností, která patří rozlohou k největším zachovalým hradům ve střední Evropě. Celé město je památkovou rezervací.

Loket nabízí turistům nejen možnosti odpočinku v útulných restauracích a kavárnách, ale také návštěvu zajímavých muzeí a mnoho kulturních akcí pořádaných nejen v přírodním amfiteátru pod hradem, ale i po celém městě včetně hradu. Loket je obklopen přírodou, jež přímo vybízí k procházkám, vyjížďkám na kole nebo vodní turistice.

Parkování

Parkování

Ve městě a v jeho blízkém okolí je několik parkovišť pro návštěvníky. Děkujeme Vám, že svá vozidla parkujete přednostně na odstavných plochách a parkovištích k tomu určených.

Mapa města

Mapa

Pokud si v Lokti plánujete víkend nebo se jen potřebujete rychle zorientovat, připravili jsme pro vás mapu s našimi tipy. Navštivte nejen historické centrum, ale třeba i vyhlídkové trasy kolem města.

Co vám Loket nabídne

Ať už si k nám přijedete odpočinout, nebo hledáte aktivity pro váš volný čas a máte rádi historii, věříme, že vám město Loket a jeho přilehlé okolí bude mít co nabídnout.

Památky

Hrad Loket je bezesporu historickou dominantou města. Za zhlédnutí stojí i další památky jako třeba kostel sv. Václava, Černá věž nebo středověké městské opevnění.

Kulturní akce

V centru města, na hradě Loket, v přírodním amfiteátru, ale i na městských hradbách se v průběhu roku koná řada kulturních akcí. Nenechte si je ujít.

Volný čas a sport

Ať už budete chtít strávit odpoledne s dětmi na hřišti, nebo byste si rádi vyrazili na kole do okolní přírody, čeká na vás řada možností, jak strávit volný čas.

Ubytování

Plánujete v Lokti prodloužený víkend nebo jste okouzleni krásou města a nechce se Vám ještě odjet? Vyberte si z široké nabídky hotelů a penzionů.

Restaurace

Jíst a pít se musí, ale kde? Loket nabízí celou řadu pohostinství, kde věříme, že vám bude chutnat.

Okolí

Vyčerpali jste již možnosti, které vám naše město nabízí? Doporučujeme k návštěvě nedaleké Svatošské skály, Karlovy Vary, Bečov nad Teplou a další...

Hrad Loket

Královský hrad Loket je více než 800 let staré sídlo tyčící se na žulovém masívu, který obtéká řeka Ohře.

800 let na stráži

Poznejte hrad Loket a jeho impozantní prostory, kde se snoubí kouzelná starobylost s krásou raného středověku. Hrad Loket je prodchnut historií, kde i příznivci tajemných příběhů si přijdou na své.

Historické expozice

Každý exponát má svůj příběh. Navštivte sály hradu, kde najdete stovky příběhů. Starých, ještě starších a dokonce jeden nejstarší - ten o loketském meteoritu. Čeká na vás expozice porcelánu, sbírky bývalého městského muzea a muzeum zbraní.

Útrpné právo

Právo útrpné je spojeno s nejtemnější dobou lidských dějin. Sestupte do ponurých vězeňských kobek, kde se středověká muka odehrávají dodnes. Jedinečnou podívanou v podání pohyblivých figurín dokreslují mrazivé výkřiky a sténání trestanců.

Infocentrum města Loket

Místo, kde získáte nezbytné informace a naleznete inspiraci.

Chcete poznat krásu Lokte a jeho okolí nebo zažít něco vzrušujícího? Pak jste u nás správně. Inspirujte se tipy na výlety, vyberte si z dostupných materiálů, které máme k dispozici zdarma nebo si jen vyberte z bohaté nabídky maličkostí na památku.

Infocentrum je v těsné blízkosti hradu Loket. Budeme se na vás těšit, ať už budete potřebovat poradit nebo si k nám přijdete třeba zakoupit suvenýr. U nás jste vždy vítáni.

Informace

Pokud se chcete dozvědět více o našem krásném městě Loket, o hradu a jeho okolí, jste na správném místě. Rádi vám poradíme nebo dáme tip, jak si pobyt v Lokti co nejlépe užít.

Aktivity

Neradi lenošíte, jste zvídaví a rádi soutěžíte? Zapojte se s námi do akcí pro celou rodinu. Pojďte s námi do přírody, objevujte nepoznané, zapojte se do soutěží, nechte se inspirovat tipy na výlety.

Suvenýry

Máme pro Vás velký výběr pohledů, suvenýrů a maličkostí na památku, kterými potěšíte sebe, Vaše děti i své blízké.

Prodáváme také výhodnou turistickou kartu Karlovy VARY REGION CARD.

Informační brožury ke stažení

Hrad Loket

Velikost: 0.5MB | Formát: PDF

Stáhnout

Loket žije kulturou!

Velikost: 1MB | Formát: PDF

Stáhnout

Objevte 7 skrytých divů Lokte!

Velikost: 2MB | Formát: PDF

Stáhnout

Za vyhlídkami po blízkém okolí Lokte

Velikost: 1MB | Formát: PDF

Stáhnout

Putování čarovným lesem

Velikost: 2MB | Formát: PDF

Stáhnout

Historická promenáda

Velikost: 3MB | Formát: PDF

Stáhnout

Opevněný Loket

Velikost: 1MB | Formát: PDF

Stáhnout

Hravý Loket

Velikost: 6MB | Formát: PDF

Stáhnout

Loket v peřinách

Velikost: 1MB | Formát: PDF

Stáhnout

Mlsný Loket

Velikost: 1MB | Formát: PDF

Stáhnout

Loket knižní

Velikost: 2MB | Formát: PDF

Stáhnout

Kde nás najdete

Zámecká 69, 357 33 Loket
GPS: 50.186700, 12.754380

Kontakt

tel: +420 352 661 717
infocentrum@loket.cz


Napište nám

Máte dotaz? Napište nám prostřednictvím formuláře níže a my se vám ozveme zpět co nejdříve to bude možné.

Certifikáty

Q Pečujeme o kvalitu

Hezkou návštěvu Lokte